Idén került először megrendezésre a Zeneiskolai Rézfúvós Fesztivál Sztán István emlékére. A hagyományteremtés kezdeményező ünnepséget a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnáziumban tartották 2024. január 30-án. A több mint kétszáz nevező közül iskolánkból két növendék is szép eredménnyel térhetett haza.

 

Salak Andrej kiemelt arany helyezért ért el, Kuti Lilla pedig ezüst minősítésű oklevelet kapott.

Felkészítő tanárukat, Surán Mónikát tanári különdíjban részesítették. Külön köszönet jár Mekis Péternek, aki nagyban segítette díjnyertes diákjaink produkcióját.

Mindkét növendékünk ösztöndíjban részesült Gáspár Tamás Weiner, konzis kürttanár egyéni továbbképzésére.

 

Sok szeretettel gratulálunk a díjnyertes fellépőinknek és a tanáraiknak. A szervező iskolának pedig megköszönjük a kezdeményezést, az egész napos munkájukat, a feszült pillanatokat és a vidám élményeket. Reméljük, jövőre újra találkozunk!