Január 22-én ünnepeljük a magyar kultúra napját, annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le és jelölte meg dátummal a Himnusz kéziratát.

A magyar kultúra napjáról való megemlékezés gondolatát először ifjabb Fasang Árpád zongoraművész vetette föl 1985-ben. Szavai szerint „ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is”. 

A műsor kezdeteként bemutatkozott iskolánk újdonsült jazztanszékének jazztriója. Maloschik Ferdinánd és Gudmann Vince Kodály Zoltán gyűjtötte népdalokat adtak elő csellón. A magánének tanszakról Forrai Anna Zsófia és Kussinszky Hanna szólóelőadását hallhattuk. A rendezvény növendékelőadóinak műsorátt iskolánk oktatójának, Váradi Lászlónak zongorajátékai foglalták keretbe.

További videóinkat a Molnár Antal Zeneiskola Youtube csatornáján tekinthetik meg.